gerhard
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Łódź
|
Wysłany: Pon 12:25, 18 Maj 2009 Temat postu: II Operacja Łódzka [29-31 maja 2009] |
|
|
Łódzki Klub Gier Historycznych chciałby serdecznie zaprosić na II Operację Łódzką - ogólnopolski konwent miłośników planszowych gier strategicznych (wojennych, politycznych i fantasy).
Początkujący bardzo mile widziani! Nauka zasad gratis!
II Operacja Łódzka odbędzie się w terminie 29 - 31 V 2009, w budynku Instytutu Historii UŁ (ul. Kamińskiego 27a), w Sali 47.
Spotykamy się w godzinach:
29 maja: 16:00 - 20:00
30 maja: 08:00 - 20:00
31 maja: 08:00 - 20:00
Kontakt (szczegółowe informacje lub ewentualne noclegi): 5084325
Dla wszystkich, którzy nie zetknęli się z tym hobby - krótka informacja:
Istotą planszowych gier strategicznych jest symulacja działań wojennych i politycznych opartych na wydarzeniach historycznych lub motywach fantasy.
Gry strategiczne przedstawiają zarówno słynne bitwy, wojny lub wydarzenia polityczne (np.: II wojnę punicką, walki polityczne pomiędzy rzymskimi senatorami, Legnica, Grunwald, Kircholm, Waterloo, I wojnę światową, wojnę 1920 roku, Kampanię Wrześniową, Stalingrad, Ardeny, Zimną Wojnę, wybory prezydenckie w USA w 1960, lub rozgrywki polityczne na Kremlu i wiele innych)
Gracze mają możliwość wczucia się w rolę stron konfliktu i zderzenia się z tymi samymi dylematami i problemami, które były udziałem sławnych wodzów, generałów, królów i polityków. Możemy spróbować jako Napoleon rozbić pod Waterloo Anglików przed nadejściem Prusaków lub powstrzymać Juliusza Cezara przez zdobyciem władzy nad Rzymem. W grach przedstawiających Kampanię Wrześniową możemy - grając Polakami - dłużej i skuteczniej walczyć z Niemcami, okazując się lepszymi dowódcami niż Rydz - Śmigły.
Naszym przeciwnikiem jest prawie zawsze żywy człowiek (choć są gry, które pozwalają na grę solo), który po drugiej stronie stołu zmaga się z podobnymi problemami co my, jak i z nami samymi.
Celem twórców gier jest jak najwierniejsze odtworzenie i symulacja czynników wpływających na wydarzenia historyczne przedstawione w grach strategicznych. Uwzględnia się osobowość dowódców lub polityków kierowanych przez gracza, rzeczywiste możliwości bojowe wojsk przez niego dowodzonych, ich morale, dyscyplinę, liczebność lub wyposażenie techniczne, a także wpływ takich czynników jak: zaopatrzenie, pogoda, pole widzenia lub łączność. W grach, w których większy nacisk jest położony na aspekty polityczne niż militarne uwzględnione są działania dyplomatyczne, ekonomia, rozwój kulturowy lub nastroje poddanych.
Zróżnicowanie gier strategicznych jest ogromne. Znajdzie wśród nich coś ciekawego dla siebie zarówno miłośnik epoki starożytnej, średniowiecza, XX wieku jak i fantasy. Są gry bardzo proste dla początkujących, którzy jeszcze nie zetknęli się z tą rozrywką lub po prostu lubiących szybką i emocjonującą rozgrywkę, jak i dla bardziej wymagających, którzy kładą nacisk na wierne odwzorowanie historii.
Najważniejszymi jednak aspektami gier strategicznych jest atrakcyjna rozrywka, możliwość poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz nauka historii poprzez zabawę.
Post został pochwalony 0 razy
|
|